Free Shipping Over $40

Collection: Organic Pantry Staples in Compostable Packaging

44 products
  • NEW: Organic California Pears - Bartlett (8 oz)
    Regular price
    $14.00
    Compared to Grocery
    $14.00
    Regular price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • NEW: Organic California Peaches (8 oz)
    Regular price
    $14.00
    Compared to Grocery
    $14.00
    Regular price
    $15.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • NEW: Organic California Plums (12 oz)
    Regular price
    $17.00
    Compared to Grocery
    $17.00
    Regular price
    $18.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • NEW: Organic California Persimmons - Hachiya (5 oz)
    Regular price
    $10.00
    Compared to Grocery
    $10.00
    Regular price
    $11.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Rolled Oats - Gluten-Free (14 oz)
    Regular price
    $5.00
    Compared to Grocery
    $5.00
    Regular price
    $6.69
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Raw Cashews (1 lb)
    Regular price
    $12.00
    Compared to Grocery
    $12.00
    Regular price
    $17.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic California Medjool Dates (1 lb)
    Regular price
    $10.00
    Compared to Grocery
    $10.00
    Regular price
    $14.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • NEW: Organic Raw Pecans (12oz)
    Regular price
    $22.00
    Compared to Grocery
    $22.00
    Regular price
    $24.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • NEW: Organic Goji Berries (11 oz)
    Regular price
    $13.00
    Compared to Grocery
    $13.00
    Regular price
    $15.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • NEW: Organic Macadamia Nuts (14oz)
    Regular price
    $26.00
    Compared to Grocery
    $26.00
    Regular price
    $29.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • NEW: Organic Whole Golden Flaxseed - 1lb
    Regular price
    $7.00
    Compared to Grocery
    $7.00
    Regular price
    $8.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Ground Cinnamon (6 oz)
    Regular price
    $7.00
    Compared to Grocery
    $7.00
    Regular price
    $9.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic White Mulberries (13oz)
    Regular price
    $12.00
    Compared to Grocery
    $12.00
    Regular price
    $19.00
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Coconut Sugar (1lb)
    Regular price
    $7.00
    Compared to Grocery
    $7.00
    Regular price
    $8.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Green Lentils (1lb)
    Regular price
    $8.00
    Compared to Grocery
    $8.00
    Regular price
    $11.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Turmeric Powder (6 oz)
    Regular price
    $7.00
    Compared to Grocery
    $7.00
    Regular price
    $9.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Hemp Hearts (1 lb)
    Regular price
    $10.00
    Compared to Grocery
    $10.00
    Regular price
    $15.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Chia Seeds (1 lb)
    Regular price
    $8.00
    Compared to Grocery
    $8.00
    Regular price
    $15.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic California Raw Almonds (1 lb)
    Regular price
    $15.00
    Compared to Grocery
    $15.00
    Regular price
    $22.99
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic California Raw Walnuts (10 oz)
    Regular price
    $12.00
    Compared to Grocery
    $12.00
    Regular price
    $18.13
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Coconut Shreds (9 oz)
    Regular price
    $6.00
    Compared to Grocery
    $6.00
    Regular price
    $9.32
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Date Syrup (1.3 lb)
    Regular price
    $12.00
    Compared to Grocery
    $12.00
    Regular price
    $16.36
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic Cacao Nibs (1 lb)
    Regular price
    $12.00
    Compared to Grocery
    $12.00
    Regular price
    $20.79
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Organic California Almond Butter (14 oz)
    Regular price
    $16.00
    Compared to Grocery
    $16.00
    Regular price
    $19.99
    Unit price
    per 
    Sold out